Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sam Smith si The Beatles

NULL NULL
30.05.2015 14:14

Fituesi i The Brit Award, Sam Smith, ka arritur rekordin që dikur e mbanin vetëm the Beatles.

Sipas The Official Charts Company, kënga In the Lonely Hour është tash e 50 javë në top 5 pozitat e para.

Në këtë pozitë nuk ka qëndruar askush, pas këngës së vitit 1963 të the Beatles, Please Please Me, që pati qëndruar në top për 51 javë.

Albumi i Smith ka shitur me milona kopje në Britani të Madhe dhe SHBA, duke fituar gjithashtu një numër të madh të çmimeve.

“Këto statistika më bëjnë të ndihem shumë çuditshëm, por në anën tjetër edhe shumë i lumtur dhe falënderues për gjithë ata që e kanë blerë albumin”, u shpreh Smith.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.