Salah fiton çmimin “Lojtari i Muajit” në Premier Ligë

Salah fiton çmimin “Lojtari i Muajit” në Premier Ligë

NULL NULL
1 week më parë

Sulmuesi i Liverpoolit Mohamed Salah është kurorëzuar si lojtari më i mirë i muajit shtator, bazuar në votat nga tifozët.

Egjiptiani ishte një nga gjashtë të nominuarit për votim, me Antonio Rudiger, Michail Antonio, Ismaila Sarr, Cristiano Ronaldo dhe Ivan Toney po ashtu të nominuar, raporton 90Min, transmeton Klankosova.tv.

Salah doli i pari me 69 përqind të votave të fituara, nga 25.399 të tilla, duke u bërë fituesi i parë i Lojtarit të Muajit të Tifozëve të PFA Vertu Motors për sezonin 2021/22.

Ronaldo doli i dyti me 15 përqind të votave, me Toney që siguroi vendin e tretë me 6 përqind.