Saka, lojtari i muajit mars në Premier League - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Saka, lojtari i muajit mars në Premier League

NULL NULL
31.03.2023 12:07
Bukayo Saka

Futbollisti i Arsenalit, Bukayo Saka e ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë për muajin mars, duke e fituar për herë të parë këtë shpërblim në karrierën e tij.

Saka e ka fituar këtë çmim pasi ka shënuar tre gola dhe ka dhënë dy asistime në katër paraqitje, duke ndihmuar Arsenalin të fitojë çdo ndeshje gjatë muajit të kaluar, transmeton Klankosova.tv.

Saka shënoi dhe asistoi në fitoren 4-0 kundër Evertonit përpara se të shënonte një dy golësh dhe të shënonte një tjetër gol kundër Crystal Palace.

Performanca e 21-vjeçarit në fitoren 4-1 ndaj Palace e bëri atë lojtarin më të ri në historinë e Arsenalit që arrin shifra të dyfishta për gola dhe asistime në një sezon në Premier League, duke mposhtur rekordin e Cesc Fabregas./ Klankosova.tv.