Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rusia ‘shkatërron’ 22 dronë ukrainas mbi Detin e Zi

NULL NULL
07.05.2023 14:56
Rusia
Rusia

Mbrojtja ajrore e Rusisë shkatërroi 22 dronë ukrainas mbi Detin e Zi gjatë natës, tha Ministria e Mbrojtjes e vendit në një konferencë ditore.

Reuters nuk ishte në gjendje të verifikonte në mënyrë të pavarur pretendimin e Rusisë. Një zyrtar i instaluar nga Rusia tha më herët se Ukraina kishte lëshuar dronë në Krime gjatë natës, pa dhënë detaj, përcjell Klankosova.tv.

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha se forcat e saj kishin fituar më shumë terren në Bakhmut.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.