Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rriten çmimet e importit për 8.6 përqind nga viti i kaluar

NULL NULL
02.06.2023 18:41
veturat

1.1 përqind më i lartë është indeksi i çmimeve të importit për tre muajt e parë të vitit 2023, krahasuar me tre muajt e fundit të vitit 2022.

Kështu thotë raporti i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, ku theksohet ngritja më e madhe tek produktet bimore me 16.6 përqind, pasuar me letra dhe artikujt e saj 8.2 përqind dhe lëkura dhe artikujt e saj me 5.2 përqind, transmeton KlanKosova.tv.

Krahasuar me tre muajt e parë të vitit paraprak cmimet e importit janë rritur për 8.6 përqind.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.