Rrëfimet e kosovarëve në '' Kush jam unë'' - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rrëfimet e kosovarëve në ” Kush jam unë”

NULL NULL
25/05/2015

Të mërkurën në orën 19:30 në Modelarioumin e Fakultetit të Arkitekturës, do të shfaqet premiera e dokumentarit  ‘’Kush Jam Unë’’  me regji të Selmon Behës dhe Jeton Rushitit.

Dokumentari përmbanë rrëfime të kosovarëve të rinj, dhe sfidat e tyre në kërkim të identitetit përtej identiteteve të konstruktuara shoqërore.

I filmuar përgjatë dy vjetëve, ky film dokumentar, sjell rrëfimet e artistit kosovar Petrit Halilaj, muzicientit Bajram Kafu Kinolli etj.

Shfaqja e këtij dokumentari i paraprinë Konferencës Ndërkombëtare Ndërfetare që mbahet për të katërtën herë në Kosovë.