Rrah fëmijën e saj me kabllo, arrestohet nëna në Istog

Rrah fëmijën e saj me kabllo, arrestohet nëna në Istog

NULL NULL
1 muaj më parë

Të martën është arrestuar një grua nga Istogu që kishte rrahur fëmijën e saj me kabllo.

Rastin për Klan Kosovën e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Rasti është njoftuar në polici dhe nëna është arrestuar me vendim të prokurorit për 48 orë. Fëmija ka marrë tretman mjekësor, ku i janë hasur edhe lëndime në pjesët e ndryshme të trupit. Ndërsa, fëmija është dërguar i sigurt tek një familje që pranojnë vullnetarisht fëmijë dhe nuk është vendosur ende nëse do i kthehet nënës”, ka thënë ai.