Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ronaldo njeriu i ndeshjes Sevilla – Real Madrid

NULL NULL
03.05.2015 10:02
Ronaldo ishte njeriu i ndeshjes kundër Sevillas, përderisa Marcelo zhgënjeu me paraqitje si rrallëherë.

Hatrick-u i siguroi Ronaldos pozitën e lojtarit të ndeshjes, ndërsa dështimi i ndeshjes ishte Marcelo që ishte jashtë elementit mbrëmë.

Vlerësimet e lojtarëve:

Sevilla: Rico 7.5, Kolodziejczak 7.5, Figueiras 8, Carriço 7.5, Tremoulinas 8, Banega 8, Krychowiak 8.5, Vidal 8.5, M’Bia 8.5, Reyes 8, Bacca 8.

Real Madrid: Casillas 8, Pepe 8.5, Varane 8, Carvajal 8, Marcelo 7 (Dështim i ndeshjes), Ramos 7.5, Isco 8, James 8, Kroos 8, Ronaldo 9.5 (Lojtar i ndeshjes), Chicharito 8.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.