"Romeo dhe Xhulieta" pas Beogradit në Prishtinë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Romeo dhe Xhulieta” pas Beogradit në Prishtinë

NULL NULL
01/05/2015

“ Romeo dhe Xhulieta” vjen me 15 maj në Kosovë.
Shfaqja do të vijë në Teatrin Kombëtar të Kosovës, pasi pati premierën e parë në Beograd.

Kjo shfaqje është me regji të Miki Manojloviq në bashkëpunim me Qendrën Multimedia nga Prishtina dhe “Radionice Integracije” nga Beogradi ndërsa ka një kastë të përzier aktorësh serbo- shqiptarë.

Mensur Safciu, Nikola Rakoçeviq, Armend Ismaili, Nebojsha Glogovac, Goran Jevtiq, Armend Baloku, Edona Reshitaj janë vetëm disa nga emrat e aktorëve.