Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Romeo dhe Xhulieta” pas Beogradit në Prishtinë

NULL NULL
01.05.2015 18:20

“ Romeo dhe Xhulieta” vjen me 15 maj në Kosovë.
Shfaqja do të vijë në Teatrin Kombëtar të Kosovës, pasi pati premierën e parë në Beograd.

Kjo shfaqje është me regji të Miki Manojloviq në bashkëpunim me Qendrën Multimedia nga Prishtina dhe “Radionice Integracije” nga Beogradi ndërsa ka një kastë të përzier aktorësh serbo- shqiptarë.

Mensur Safciu, Nikola Rakoçeviq, Armend Ismaili, Nebojsha Glogovac, Goran Jevtiq, Armend Baloku, Edona Reshitaj janë vetëm disa nga emrat e aktorëve.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.