Roma pas Vermaelen - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Roma pas Vermaelen

NULL NULL
10/08/2015

Me Alessio Roagnoli që pritet t’i bashkohet Milanit dhe Yanga-Mbiwa i lidhur shumë së fundi me Lyonin, drejtori sportiv i Romës, Walter Sabatini thuhet është duke e shikuar qendër-mbrojtësin Thomas Vermalen si një zëvendësues potencial.

Vermaelen ka pasur shumë pak paraqitje tek Barca pasi që nga dita kur u transferua vuajti nga një lëndim i rëndë, ai u shfaq këto lojë miqësore para sezonale me fanellën blaugrana dhe ka treguar një formë solide.