Rimëkëmbja, pozita dhe opozita vazhdojnë me qëndrime të ndryshme (VIDEO)

Rimëkëmbja, pozita dhe opozita vazhdojnë me qëndrime të ndryshme (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Tershana 1 javë më parë

Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike zor që do të votohet në lexim të dytë.

Kjo pasi partitë opozitare po vazhdojnë ta kundërshtojnë atë, njofton Klan Kosova

Deputeti Eman Rrahmani, nga Lëvizja Vetëvendosje po thotë që ky ligj është në dëm të qytetarëve, andaj nuk do ta votojnë.

Kundër janë edhe nga Partia Demokratike e Kosovës, kjo pasi u ka mbetë hatri që kërkesat e tyre nuk u inkorporuan në projektligj.

Derisa, pozita vazhdon t’i thërras partitë opozitare të votojnë pro Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.

Sipas tyre ky ligj më shumë se kurrë i’u duhet qytetarëve dhe bizneseve, njofton Klan Kosova.

Në lexim të parë ky projektligj ka kaluar pas shtatë tentativave.