Rilindja ''ringjallë" Enverin dhe PPSH-në - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rilindja ”ringjallë” Enverin dhe PPSH-në

NULL NULL
20/05/2015
Në Himarë kanë ‘rilindur’ edhe parullat e periudhës së komunizmit.

Lajmin e bën të ditur e përditshmja Panorama.

Kjo ka ndodhur në fshatin Kudhës, ku falë një projekti janë shtruar rrugicat dhe është vendosur ndriçimi.

Po ashtu është rikonstruktuar edhe godina qendrore e fshatit, mbi të cilën ishin shkruar disa parulla të komunizmit.

Megjithatë këto parulla nuk janë fshirë, madje ato janë restauruar.

Në parulla lexohet: “Rroftë komandanti i lavdishëm, shoku Enver Hoxha” dhe “Të vëmë në jetë vendimet historike të Kongresit të 9-të të PPSH”.

Në gusht të vitit të shkuar, PD denoncoi këto parulla në Ditën Ndërkombëtare të Viktimave të Komunizmit.