Renditja e re e FIFA-së, Shqipëria për dy muaj bie për 10 vende - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Renditja e re e FIFA-së, Shqipëria për dy muaj bie për 10 vende

NULL NULL
01/10/2015

Sot është publikuar renditja e re e kombëtareve nga FIFA. Në tre vendet e para në këtë listë pozicionohen: 1. Argjentina, 2. Gjermania dhe 3. Belgjika.

Kombëtarja e Shqipërisë, ka pësuar një rënje për shtatë vende, ku nga pozita e 25-të ka rënë në atë të 32-të.

Dy muaj më parë kuqezinjtë janë pozicionuar në vendin e 22-të që ka qenë renditja më e mirë në histori, ndërsa prej para dy muajve tash ata pozicionohen dhjetë vende më poshtë.

Humbja nga Portugalia dhe barazimi me Danimarkën duket të jenë shkaktar të kësaj rënjeje, transmeton Klan Kosova.