Rekord i zi në Maqedoni të Veriut: 870 të infektuar dhe 14 viktima gjatë 24 orëve

Rekord i zi në Maqedoni të Veriut: 870 të infektuar dhe 14 viktima gjatë 24 orëve

NULL NULL
4 javë më parë

Shifër rekord e infektimeve me koronavirus është regjistruar në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë atje informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2647 testime të realizuara, 870 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Ndërkohë, betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit e kanë humbur 14 pacientë, derisa 292 pacientë janë konfirmuar si të shëruar nga COVID-19./Ina-online