Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Regjisorja Kaltrina Krasniqi e fiton çmimin vjetor për kinematografi

NULL NULL
01.06.2023 19:18
Kaltrina Krasniqi

Regjisorja Kaltrina Krasniqi dhe montazheri Enis Saraçi morën sot çmimin vjetor për kinematografi.

Sot ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, i  ndau këto çmime, si dhe çmimin kombëtar për vepër jetësore “Bekim Fehmiu” që e mori Menduh Nushi.

Në njoftimin e ministrisë thuhet se pjesë e jurisë profesionale në këtë edicion ishin Blerta Basholli, Ujkan Hysaj, Valmira Hyseni, Rozafa Çelaj dhe Gazmend Bajri.

Këto çmime u ndahen personaliteteve të shquara të fushës së kinematografisë për suksesin dhe të arriturat gjatë karrierës./Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.