Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Reagimi i Kane për largimin e Tuchel

NULL NULL
nga Shpend Spahija 25.02.2024 11:37

Ditë më parë, Bayern Munich njoftoi se në fund të sezonit do të ndërprejnë bashkëpunimin me trajnerin Thomas Tuchel dhe për këtë ka reaguar edhe sulmuesi Harry Kane.

“Klubi ka marrë vendimin. Ne duhet të tregojmë përgjegjësi tek trajneri, përgjegjësinë tonë tek klubi, të japim gjithçka që kemi për këtë sezon.”, tha Kane, shkruan gazetari Fabrizio Romano.

Për shkak të rezultateve negative në javët e fundit në të gjitha garat, bavarezët morën vendim që ta ndërprejnë bashkëpunimin me trajnerin 50 vjeçar.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.