Ramush Haradinaj sot i mbush 54 vjet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ramush Haradinaj sot i mbush 54 vjet

NULL NULL
03/07/2022

3 korriku është një datë e veçantë për ish-kryeministrin Ramush Haradinaj.

Haradinaj sot e feston ditëlindjen e tij të 54-të.

Ramush Haradinaj ka qenë edhe një nga eprorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai ka shërbyer si komandant i Zonës Operative të Dukagjinit.

Është i martuar me prezantuesen e njohur Anita Muçaj- Haradinaj dhe së bashku kanë tre fëmijë, dy djem dhe një vajzë, Trimin, Gjinin dhe Hanën.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka lindur më 3 korrik 1968, në fshatin Gllogjan të Deçanit.