Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ramadani: Subvencionimi i energjisë, hap i mirë në raport me qytetarët (VIDEO)

NULL NULL
22.09.2023 18:25
Adlum Ramadani

Adlum Ramadani, njohës i fushës së energjetikës, vlerëson se subvencionimi i energjisë elektrike nga ana e qeverisë është lëvizje e duhur.

Ai thotë se këtë praktikë në kohë krize e kanë aplikuar edhe vendet e rajonit, por edhe ato në Evropë, njofton Klan Kosova.

“Është hap mjaft I mirë në raport me konsumatorët, në veçanti ata që janë me asistencë sociale ose që kanë burime të pamjaftueshme të të ardhurave”, është shprehur Ramadani në Info Magazine.

“Subvencionet që janë realizuar deri më tani, si për fatura, import dhe pajisje efiçiente janë disa nga veprimet që kanë ndikim në lehtësimin e barrës”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.