19:35, 23 Korrik 2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama ka shkarkuar Ditmir Bushatin nga drejtues politik i qarkut të Shkodrës, duke e njoftuar këtë vendim në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së.

Në një prononcim të shkurtër për mediat Bushati u shpreh se do të ketë edhe komunikime të mëtejshme, ndërsa shtoi se nuk është e rëndësishme nëse ka apo jo një post në PS, por rëndësi kanë idealet për të cilat lufton.

“Te jeni të qetë do të ketë komunikime të mëtejshme. Nëse jam unë apo jo “mendimi ndryshe në PS”, për këtë duhet të pyesni të tjerë dhe jo mua. Nuk ka rendësi jam me post apo jo por për çfarë çështjesh luftoj. Mungesa e ofiqit me bën te jem edhe me i vendosur pwr tw çuar përpara projektet e mia”, u shpreh ai.

Konkurs Pune

Lexo më shumë