Rama del nga spitali pas operimit të zorrës qorre - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rama del nga spitali pas operimit të zorrës qorre

NULL NULL
18.04.2023 09:24
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka lënë sot në orën 06:00 ambientet e reanimacionit të Qendra Spitalore Universitare të Tiranës.

Rama gjatë ditës së djeshme iu nënshtrua një ndërhyrjeje për heqjen e apandesitit akut përmes laparaskopisë.

Sipas Zyrës së Shtypit, operacioni u krye nga ekipi i mjekëve kirurgë dhe anestezistë.

Në një deklaratë për mediat, Shefi i Kirurgjisë në QSUT Arben Gjata u shpreh se gjendja post operatore e Ramës ishte stabile duke shtuar se ai mund të rikuperohet plotësisht për 3 ditë./tvklan

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.