Raci: Për herë të parë Serbia detyrohet të na i pranojë pasaportat (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Raci: Për herë të parë Serbia detyrohet të na i pranojë pasaportat (VIDEO)

NULL NULL
22.03.2023 22:30
Gazmir Raci

Analisti politik, Gazmir Raci, e ka komentuar përmbajtjen e aneksit për zbatimin e propozimit evropian, për të cilën Kosova dhe Serbia ranë dakord në Ohër, javën e kaluar.

Në Rubikon me Adriatik Kelmendin, ai ka thënë se nga zhvillimet e reja Serbia do t’ua njoh kosovarëve pasaportat për herë të parë.

“Kur ke hyrë në Serbi të kanë dhënë një letër të bardhë, ku ai nuk ta ka pranuar. Me një sistem nuk ta kanë skanuar letërnjoftimin, tash e kemi pasaportën edhe e  kanë për obligim. Është hera e parë që tani na i njohin pasaportat”, ka thënë Raci.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS