Qyteti italian ndalon ngrënien e ushqimit në rrugë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qyteti italian ndalon ngrënien e ushqimit në rrugë

NULL NULL
09/09/2018

Firence është qyteti i cili përkundër se njihet si vend i bukur në Itali dhe me shumë atraksione, ka ndaluar një nga gjërat kryesore për jetën e njeriut.

Bëhet fjalë për ushqimin, të cilin ky qytet e ka ndaluar së ngrëni në rrugët e tij këtë muaj, shkruan CNN, transmeton Klan Kosova.

Kushdo që nuk i përmbahet këtij rregulli do të dënohet deri në 500 euro.

Rreth 10.2 milionë turistë vizitojnë çdo vit Firence, për të parë atraksione të famshme botërore si David i Michelangelos dhe Ponte Vecchio.

 

Civita di Bagnoreggio_The Dying City_ c_Corte della MaestaRome Colosseum-459367842

Beautiful Italy

ponte-vecchio-2073980