22:35, 30 Mars 2020

Sot një pjesë e malit të Barilevës në rrethana të paqarta është kapluar nga zjarri.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit për ta lokalizuar zjarrin, të cilët janë ndihmuar edhe nga disa qytetarë vullnetmirë, njofton Klan Kosova.

Njëri nga ta është Muhamed Gashi nga Barileva, i cili i ka dërguar redaksisë së Klan Kosovës fotografi dhe video nga vendi i ngjarjes.

Ai ka shfrytëzuar rastin që të bëjë apel tek qytetarët tjerë që të kenë kujdes dhe mos të ndezin zjarre në afërsi ta maleve sepse kështu po i dëmtojnë ato.

 

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë