Quni pret epilogun për Thaçin e Veselin - pastaj merr vendim për dorëheqje

Quni pret epilogun për Thaçin e Veselin – pastaj merr vendim për dorëheqje

NULL NULL
2 muaj më parë

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se do ta presë epilogun se çfarë do të ndodhe më ish-presidentin Hashim Thaçin dhe ish-kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin, pastaj do të marrë vendim nëse do të jap ose jo dorëheqje.

Ai kështu është përgjigjur në Kuvend, pasi është pyetur nga deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, njofton Klan Kosova.

“Sa i përket deklaratës sime që pasi t’i shoh prapa grilave personat në fjalë [Thaçin e Veselin] – presim epilogun, pastaj do të marr vendim”.

klankosova.tv