Qeveria ndan mbi 305 mijë euro për gazetarët ukrainas e afganë të strehuar në Kosovë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qeveria ndan mbi 305 mijë euro për gazetarët ukrainas e afganë të strehuar në Kosovë

NULL NULL
22.03.2023 11:20

Qeveria ka ndarë 305 mijë e 710 euro për gazetarët ukrainas e afganë që janë të strehuar në Kosovë.

Ministri i Financave, Hekuran Murati, tha se kjo ndarje është për vitin 2023 dhe u bë me kërkesë të ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, njofton Klankosova.tv.

Murati, mes tjerash, tha se këto mjete do të merren nga shpenzimet e paparashikuara – kategoria rezerva.