Qeveria miraton programin për zbatimin e reformës për integrim evropian 2023-2027  - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qeveria miraton programin për zbatimin e reformës për integrim evropian 2023-2027 

NULL NULL
31.03.2023 20:53
KOSOVA-BE

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur këtë të premte ka miratuar Programin Kombëtar për Integrim Evropian 2023-2027

Siç bëhet e ditur nga qeveria, ky program është dokumenti kryesor Strategjik i Republikës së Kosovës për zbatimin e reformës për integrim në BE, njofton Klankosova.tv.

“Vendimin për miratimin e Programit Kombëtar për Integrim Evropian 2023-2027. Programi është dokumenti kryesor Strategjik i Republikës së Kosovës për zbatimin e reformës për integrim në Bashkimin Evropian, i orientuar kah adoptimi aquis së BE-së në legjislacionin kombëtarë dhe zbatimin e tij”, thuhet në njoftimin e qeverisë.

Murati: Miratohet projektligji që mundëson zbritjen e faturave të tatimit në pronë deri në 100 euro

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.