Qazim Nimani zgjidhet kryetar i AAK-së në Mitrovicë, Haradinaj: I aftë t’ia ofrojë qytetit zhvillimin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qazim Nimani zgjidhet kryetar i AAK-së në Mitrovicë, Haradinaj: I aftë t’ia ofrojë qytetit zhvillimin

NULL NULL
19.05.2023 19:51
Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se Qazim Nimani do të jetë kryetar i degës së kësaj partie në Mitrovicë.

Ai, në takim me Nimanin folën për aktualitetin politik në vend, por edhe zhvillimet e degës së AAK-së në Mitrovicë.

“Z. Nimani, mori besimin e kolegëve që nga sot e tutje të jetë kryetar i degës së AAK-së në këtë qytet. Bazuar në të kaluarën e pasur të z. Nimani, jam i bindur që nën udhëheqjen e tij, Aleanca do të krijojë një bazë të qëndrueshme, e aftë që Mitrovicës t’ia ofrojë zhvillimin dhe suksesin që e meriton”, shkroi Haradinaj, transmeton Klankosova.tv.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.