Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Publiku qesh me Lavrovin kur thotë se lufta s’u nis nga Rusia por nga Ukraina

NULL NULL
04.03.2023 17:08

Gjatë një konference ndërkombëtare në Indi, ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov, tha se lufta në Ukrainë “u nis” kundër Rusisë, gjë që bëri publikun në sallë të qeshin.

Lavrov tha se Rusia po përpiqet ta ndalojë luftën që sipas tij është nisur kundër Rusisë duke e përdorur popullsinë ukrainase.

Konferenca ndërkombëtare e Dialogut Raisina zhvillohet në të njëjtën javë me takimin e ministrave të jashtëm të G20 , i cili gjithashtu u zhvillua në Indi, ku morën pjesë Lavrov dhe sekretari amerikan i shtetit  Antony Blinken  ku kjo është hera e parë që të dy takoheshin që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës, transmeton Klankosova.tv.

Gjatë së njëjtës konferencë, Lavrov akuzoi Shtetet e Bashkuara për hipokrizi pasi Blinken tha se Rusia nuk mund të bëjë luftë në Ukrainë pa u ndëshkuar.

“Nëse ne e lejojmë Rusinë të bëjë atë që po bën në Ukrainë pa u ndëshkuar, kjo u dërgon një mesazh agresorëve të mundshëm kudo që edhe ata mund të shpëtojnë”, tha Blinken për Raisina Dialogue.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.