PSG të gatshëm për të shitur Neymar, ky nuk dëshiron të largohet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

PSG të gatshëm për të shitur Neymar, ky nuk dëshiron të largohet

NULL NULL
6 days më parë

Paris Saint-Germain janë të gatshëm për të shitur Neymar gjatë afatit kalimtar të verës, nëse paraqitet një ofertë e përshtatshme, por braziliani po heziton të largohet.

Pavarësisht se ka rifituar kupën e Ligue 1 nën drejtimin e Mauricio Pochettinos këtë sezon, shumë mendojnë se PSG-ja ka pasur një sezon dërrmues. Neymar mori pjesën më të madhe të kritikave nga mbështetësit e klubit, me të dhe Lionel Messi që të dy u kritikuan pas eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Qëndrimi i lojtarit brazilian në fushë janë shqyrtuar nga klubi, raporton Goal, transmeton Klankosova.tv.

Mbappe gjithashtu ka rol në vendimmarrje, që përfshin të ardhmen e Neymar. Marrëdhëniet e Mbappes me Neymarin thuhet se janë ftohur vitet e fundit.

Pavarësisht këtyre çështjeve megjithatë, sulmuesi nuk dëshiron të largohet nga Parc des Princes, dhe përndryshe synon të vazhdojë me PSG-në sezonin e ardhshëm.