Pse Biden nuk mbajti maskë gjatë Inaugurimit? (VIDEO)

Pse Biden nuk mbajti maskë gjatë Inaugurimit? (VIDEO)

NULL NULL
1 month më parë

Sekretarja e re e shtypit të Shtëpisë së Bardhë u pyet se pse Presidenti Joe Biden nuk kishte vënë maskë gjatë inaugurimit të tij, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Biden kishte nënshkruar një urdhër ekzekutiv orë më parë duke mandatuar maskat në të gjithë pronën federale.

Jen Paski u përgjigj se ai ishte “duke festuar një mbrëmje historike” dhe se ka “çështje më të mëdha për t’u shqetësuar gjatë kësaj kohe”.