Protestë e një grupi të veteranëve të UÇK-së, duan pastrimin e listave - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Protestë e një grupi të veteranëve të UÇK-së, duan pastrimin e listave

NULL NULL
10/04/2018

Në sheshin “Skenderbeu” sot ka protestuar një grup i ish-pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njofton Klan Kosova.

Ata protestuan para ndërtesës së qeverisë kundër manipulimeve me invalidë të luftës, si dhe të listave të fryra të veteranëve.

Organizatorët po kërkojnë pastrimin e listave dhe rishikimin e tyre, pasi që thonë se ka pasur hyrje të veteranëve pa asnjë kriter.