Protesta e PSD-së: Tym i zi e flamuj të bardhë për Kurtin (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Protesta e PSD-së: Tym i zi e flamuj të bardhë për Kurtin (VIDEO)

NULL NULL
nga Arbreshë Uka 25.03.2023 20:40

Të shtunën u mbajt protesta e thirrur nga PSD-ja për të kundërshtuar ujdinë e Ohrit janë edhe anëtarët e Nismës që e mbështetën atë.

Aty nuk mungoi as deputeti i PDK-së Hisen Berisha.

Para qeverisë, kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, tha se Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe sa nuk ishte në pushtet kryeministri e përdori për të sulmuar pushtetarët e kaluar.

Madje ky tash e njeh Albin Kurtin si Albin Zajednica. Sipas Molliqaj kryeministri Kurti e do më shumë pushtetin se sa shtetin

Kjo protestë zgjati gjysmë ore dhe përfundoi e qetë dhe pa incidente.