Prokuroria do të kërkojë paraburgim për dy mjekët e arrestuar në Gjilan - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prokuroria do të kërkojë paraburgim për dy mjekët e arrestuar në Gjilan

NULL NULL
30.04.2023 16:16
Mjekët

Prokuroria Themelore e Gjilanit do të kërkojë caktimin e masës së paraburgimit ndaj dy mjekëve të arrestuar që u arrestuan mbrëmjen e së shtunës në Spitalin e Gjilanit.

Ata janë ndaluar për 48 orë, nën dyshimin për marrje të ryshfetit.

Kështu ka deklaruar zëdhënësja e kësaj prokurorie Liridona Xheladini, në një përgjigje me shkrim për Klankosova.tv

Xheladini tha se kërkesa do të bëhet brenda afatit ligjor.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

Gjilan: Arrestohen dy doktorë, i kërkuan pacientëve ryshfet për të kryer ndërhyrje