Prizreni fitues i Superkupës (VIDEO)

Prizreni fitues i Superkupës (VIDEO)

NULL NULL
1 month më parë

Prizreni është shpallur kampion i Superkupës së Kosovës në Basketboll pasi mposhti Trepcën në finale me rezultat 90:81.

E gjithë ndeshja shkoi dhëmbë për dhëmbë, mirëpo në fund me ndihmën e Art Hajdarit i cili e përfundoi lojën me 33 pikë dhe Courtney Fells me 26 pikë, Prizreni arriti ta fitoi ndeshjen.

Lojë të mirë pati edhe nga lojtarët e Trepcës. Taurus Cockfield Jr e përfundoi ndeshjen me 23 pikë, 4 kërcime e 3 asistime si dhe Drilon Hajrizi me 21 pikë, 8 kërcime dhe 4 asistime, njofton Klankosova.tv.

Trofeu  për lojtarin më të vlefshëm të finales e morri Arti Hajdari.

Për të shkuar në finale, Prizrenit iu desh ta mposht Dritën dhe Pejën, kurse Trepca kaloi përmjet Rahovecit dhe Yllit.