Prizren: Dyshohet për dhunimin e një të miture

Prizren: Dyshohet për dhunimin e një të miture

NULL NULL
4 javë më parë

Policia e Kosovës në Prizren njofton se dyshohet që një vazjë e mitur ishte dhunuar nga një person.

Bëhet e ditur se i dyshuari dhe viktima janë takuar së bashku nga njësiti policor, të cilët janë shoqëruar në stacion policor.

Lidhur me rastin janë njoftuar prokurori, Qendra për Punë Sociale dhe Mbrojtësi i Viktimave.

Viktima së bashku me prindin e saj është kthyer në shtëpi, ndërsa me urdhër të prokurorit lënda e rastit vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.