Prishtina pritet të bëhet me stadium të ri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prishtina pritet të bëhet me stadium të ri

NULL NULL
23.05.2023 16:44
Stadiumi Prishtina

Klubi i futbollit Prishtina, pritet të bëhet me stadium të ri.

Kryetari i kryeqytetit Përparim Rama, dhe kryetari i Federatës së Futbollit Agim Ademi, diskutuan rreth projektit të ndërtimit.

Ky impiant sportiv do të ndërtohet në Bërnicë dhe do të jetë i kategorisë së katërt.

Stadiumi do t’i plotësojë të gjitha standardet dhe kushtet e nevojshme për organizimin e ndeshjeve ndërkombëtare, përkatësisht të ndeshjeve të ekipit kombëtar dhe klubeve në garat evropiane.

“Ademi dhe Rama kanë rënë dakord që Federata e Futbollit e Kosovës të ketë përgjegjësinë për menaxhimin e stadiumit të ri, në të njëjtën mënyrë siç ndodh me stadiumin “Fadil Vokrri”. Ata diskutuan po ashtu edhe për mirëmbajtjen e stadiumit ekzistues, gjendjen e fushës dhe organizimin e ndeshjeve kombëtare dhe të ekipeve që garojnë në Evropë. Kryetari Rama ka shfaqur interesimin e tij për zhvillimin e sportit, veçanërisht futbollit, në kryeqytet, duke e parë atë si sportin më të popullarizuar në Kosovë. Të dy krerët e institucioneve janë zotuar që të krijojnë kushte sa më të mira për sportin në kryeqytet dhe të përkushtohen bashkërisht në organizimin sa më të mirë të klubeve të kryeqytetit”, thuhet në njoftimin e FFK-së përcjell Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.