Prishtina pret përgjigje nga Shkupi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prishtina pret përgjigje nga Shkupi

NULL NULL
18/05/2015
Kryekuvendari , Kadri Veseli gjatë seancës plenare të së hënës tha se e institucionet e Kosovës kanë bërë kërkesë që autoritetet maqedonase t’ia mundësojnë KMDLNj-së t’i vizitojë të arrestuarit në Kumanovë.

Veseli bëri të ditur se lidhur me këtë çështje kanë komunikuar me ambasadën e Maqedonisë këtu dhe me Ministrinë e Drejtësisë së Maqedonisë dhe se janë në pritje të përgjigjes zyrtare nga shteti maqedonas.

“Kemi bërë kërkesë që nga e premta  për të parë gjendjen e të burgosurve tanë në burgun e Shkupit dhe po presim përgjigje nga ta”,tha ai.