Presidentja Osmani ngushëllon Greqinë për viktimat nga aksidenti tragjik mes dy trenave - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Presidentja Osmani ngushëllon Greqinë për viktimat nga aksidenti tragjik mes dy trenave

NULL NULL
01.03.2023 09:14
Greqia,trenat

Presidentja Vjosa Osmani, i ka shprehur ngushëllime Greqisë, për viktimat nga aksidenti mes dy trenave.

Deri tani nga ky aksident, raportohet të kenë humbur jetën 32 persona, transmeton klankosova.tv.

Teksa vet presidentja Osmani përmes një cicërime në twitter, thotë se mbesin me mendje me popullin grek.

”Zemrat tona janë me popullin e Greqisë pas aksidentit shkatërrues të trenit dhe humbjes tragjike të jetëve. Shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjet dhe të dashurit e viktimave dhe u urojmë shërim të shpejtë të plagosurve”.