Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Presidentja ​Osmani sot ndan medalje presidenciale të meritave

NULL NULL
20.02.2023 07:23

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani për nder të 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës ka vendosur të ndajë medalje për personalitete nga sfera e kulturës, sportit dhe sigurisë për personalitete që kanë dhënë kontribut dhe kanë sakrifikuar për lirinë e Kosovës.

Sipas njoftimit, ceremonia e ndarjes së medaljeve do të mbahet sot (e hënë).

Kujtojmë që më 17 shkurt të vitit 2008 në orën 15:39 në Kuvendin e Republikës së Kosovës është shpall pavarësia e Kosovës. Shpallja e pavarësisë ishte bërë nga kryeministri i atëhershëm, Hashim Thaçi.

Kjo ditë u shënuar me një sërë aktivitetesh në Kosovë, ndërsa sot do të ndahen edhe medaljet presidenciale të meritave.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.