17:25, 26 Mars 2020

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka vizituar sot Batalionin e Mjekësisë në Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Thaçi është shprehur se ky batalion mjekësor i FSK-së, është i mobilizuar dhe përmbush kapacitetet në luftimin e Covid-19, njofton Klan Kosova.

”Batalioni i Mjekësisë i #FSK-së është mobilizuar në luftimin e #COVID19, me të gjitha kapacitetet e tij. #Kosova është me fat që ka një njësi profesionale burrash dhe femrash në këmbë për të ndihmuar në këto kohë sfiduese. Ju lutemi #Rrininëshpi – mbroni veten dhe familjet tuaja. Ne do ta fitojmë këtë luftë së bashku’’, thotë Presidenti Thaçi nga Twitter”.

Konkurs Pune

Lexo më shumë