Sekuestrohen 1 ton marihuanë në Shqipëri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sekuestrohen 1 ton marihuanë në Shqipëri

NULL NULL
16/10/2015

Mbi një ton marihuanë janë sekuestruar  gjatë një operacioni të gjerë të koduar “Llufa”  në një stan në zonën e Kurveleshit në Shqipëri.

Burimet zyrtare bëjnë të ditur se poseduesit e drogës kanë mundur të largohen në mal, por janë identifikuar dhe operacioni vijon për kapjen e tyre.

Lënda narkotike ishte në procesin e tharjes dhe tashmë është sekuestruar nga policia e Gjirokastrës, raporton Shekulli.