Portreti i Shekspirit si artist i ri - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Portreti i Shekspirit si artist i ri

NULL NULL
19/05/2015

Piktura e William Shakespeare e gjetur në një libër botanike 400-vjeçar mendohet të jetë i vetmi portret i Shakespeare i bërë gjatë gjithë jetës së tij.

Mark Griffiths, një botanist dhe historian gjeti rastësisht portretin e poetit më të madh britanik në një libër mbi botanikën.

Libri i botuar në vitin 1958 është një ndër librat më të mëdhenj të botuar mbi florën në Britaninë e Madhe.

Griffiths e bëri zbulimin e tij teksa po bente kërkimet e tij për biografinë e një tjetër autori, transmeton mapo.al.