Pompeo u bën thirrje të gjitha palëve në Bolivi të mos përdorin dhunë

Pompeo u bën thirrje të gjitha palëve në Bolivi të mos përdorin dhunë

NULL NULL
2 years më parë

Sekretari i Shtetit në SHBA, Mike Pompeo, sot u bëri thirrje të gjitha palëve në Bolivi që të mos përdorin dhunë dhe kërkoi nga shërbimet e sigurisë të respektojnë të drejtat e protestuesve.

Pas dhunës që është përdorur në protestat që janë duke u zhvilluar në Bolivi kanë vdekur 32 njerëz, transmeton Klan Kosova.

Pompeo gjithashtu u bëri thirrje njerëzve që të mos marin pjesë në parregullsitë e egra që janë duke u krijuar në Bolivi pas dorëheqjes së presidentit, Evo Morales.