Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia u kërkon ndihmë qytetarëve për gjetjen e Filiq Slavisa, i akuzuar për krime lufte

NULL NULL
03.02.2023 15:43

Sektori për Hetimin e Krimeve te Luftës ka dalë me kërkesë për ndihmë nga qytetarët, për gjetjen e Filiq (Vojislav) Slavisa, i cili është duke u kërkuar për veprën penale: Krime Lufte Kundër Popullsisë Civile.

Kërkesa për bashkëpunim vjen pas dështimit të përpjekjeve për arrestimin e tij.

“Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personave të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor”, thuhet në komunkatë, përcjell Klankosova.tv.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike për të kontaktuar Policinë e Kosovës janë:

– 192 dhe 080019999 (pa pagesë)

– Sektori per Hetimin e Kriveve te Luftes  tel.044 220 106

– Qendra Operative –DDP  tel.044 500 404

– E-mail adresa: info@kosovopolice.com

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.