Policia jep detaje për aksidentin në rrugën Prishtinë-Podujevë, një i lënduar

Policia jep detaje për aksidentin në rrugën Prishtinë-Podujevë, një i lënduar

NULL NULL
5 muaj më parë

Është lënduar ngasësi i motoçikletës i cili ishte aksidentuar me një veturë në rrugën Prishtinë -Podujevë gjatë ditës së sotme.

Këtë e bëri të ditur për klankosova.tv Flora Ahmeti, zëdhënëse për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prishtinë.

“Sot rreth orës 10:30 kemi pranuar informatën për një aksident në rrugën Prishtinë -Podujevë, saktësisht në fshatin Lupq”.

“Në këtë aksident kanë qenë të përfshira një veturë dhe një motoçikletë. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore ka pësuar ngasësi i motoçikletës. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka thënë Ahmet për klankosova.tv.