Policia ia lejon klubit nga Novi Pazari kalimin transit nëpër Kosovë drejt Maqedonisë së Veriut - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia ia lejon klubit nga Novi Pazari kalimin transit nëpër Kosovë drejt Maqedonisë së Veriut

NULL NULL
28.04.2023 16:16
policia e kosoves

Policia ka bërë të ditur se përmes pikës kufitare në Bërnjak, një klub i boksierëve nga Novi Pazari janë lejuar të kalojnë transit nëpër Kosovë drejt Maqedonisë së Veriut.

Sipas njoftimit, anëtarët e klubit nga Novi Pazari I kanë plotësuar kushtet me dokumentacionin përkatës për kalimin e kufirit shtetëror.

“Autoritetet kompetente të RKS-së, pas shqyrtimit dhe trajtimit të lëvizjes transite përmes Republikës së Kosovës drejt Maqedonisë së Veriut, të njëjtëve u kanë mundësuar/lejuar qarkullimin transit”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS