Policia i fton të lajmërohen ata që u mashtruan nga “Prishtina Jet” - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia i fton të lajmërohen ata që u mashtruan nga “Prishtina Jet”

NULL NULL
05/08/2022

Policia i ka ftuar të paraqiten të gjithë bashkëatdhetarët që janë mashtruar me bileta aeroplani të lëshuara nga kompania “Prishtina Jet”.

“Ftojmë të gjithë ata që kanë rënë pre e mashtrimeve më bileta aeroplani të lëshuara nga kompania “Prishtina Jet”, të paraqitën në polici në mënyrë që secili rast të trajtohen nga ana e policisë dhe që të sigurohen prova shtesë për ketë rast. Palët mund të paraqitën te hetuesit në Njësit Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit të PK-së, në: Prishtinë, Mitrovice- jug, Mitrovice Veri, Pejë, Prizren, Gjakovë, Ferizaj dhe Gjilan”.

Kjo thirrje e policisë vjen pas arrestimit të dy pronarëve të kësaj agjencie të cilët dyshohet se kanë mashtruar me bileta të udhëtimit, njofton Klankosova.tv.

“Hetuesit policorë nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, së bashku me hetuesit e Krimeve Kibernetike, dje më 04.08.2022, kanë arrestuar dy të dyshuar pronar të agjencisë ,,Prishtina Jet” , meshkuj kosovarë, shtetas të Kosovës, të cilët dyshohet ta kenë kryer veprën penale ‘mashtrim’ me bileta të udhëtimit. Këta dy të dyshuar, pas arrestimit dhe intervistimit, me aktvendim nga prokurori janë dërguar në mbajtje”.

Policia thotë se dukuria e mashtrimit të bashkatdhetarëve nga ‘kompani të udhëtimit’ ka vazhduar edhe këtë vit në këtë kohë kur ardhjet e bashkatdhetarëve janë më të shumta.