Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia gjermane: 8 të vdekur nga sulmi në Dëshmitarët e Jehovait në Hamburg

NULL NULL
10.03.2023 10:22
Hamburg

Nga sulmi në sallën e Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg vdiqën tetë përsona, që si duket edhe sulmuesi është një ndër ta, njofton policia të premten. Një numër i paspecifikuar mbetet për personat e plagosur, ku disa prej tyre janë në gjendje të rëndë, raporton AP, përcjell Klankosova.tv.

Nuk ka ende deklaratë zyrtare per motivin e mundshëm të sulmit të enjten mbrëma që shokoi qytetin e dytë më ta madh në Gjermani. Edhe kancelari gjerman Olaf Scholz, ish-kryebashkiak i Hamburgut, përshkroi sulmin si ‘akt brutal të dhunës”.

Policia thotë se besohet që kanë vetëm një sulmues dhe ai mund të jetë një nga personat e vdekur në ndërtesë.

Hetuesit kanë punuar gjatë tërë natës për të siguruar provat.

Zyrtarët e Hamburgut thonë se do të ketë konferencë për media më vonë gjatë ditës për të diskutuar detajet e sulmit.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.