Policia apelon për kujdes gjatë ngasjes së automjetit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Policia apelon për kujdes gjatë ngasjes së automjetit

NULL NULL
18/08/2019

Një grua ka humbur jetën dhe katër të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodh sot në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Nga Policia e Kosovës  në një prononcim për klankosova.tv pas aksidenteve që janë duke ndodhur bëjnë thirrje nga qytetarët të kenë kudjes gjatë vozitjes.

Ata thonë se duhet të ketë kujdes që të shmangen rastet me humbje të jetës së njerëzve.

“Policia edhe njëherë kërkon kujdes dhe vigjilencë të shtuar nga të gjithë drejtuesit e automjeteve për të respektuar rregullat e trafikut dhe kufizimin e shpejtësisë, në mënyrë që të shmangen rastet e tilla që jo rrallë po përfundojnë me pasoja tragjike të humbjes se jetës njerëzore”, ka thënë nga Policia për klankosova.tv.