Podujevë: Kryhen dy bastisje, sekuestrohet arma e zjarrit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Podujevë: Kryhen dy bastisje, sekuestrohet arma e zjarrit

NULL NULL
18.05.2023 20:34
policia e kosoves

Policia e Kosovës njofton se sot ka kryer një operacion bastisjeje në dy lokacione të ndryshme në fshatin Metehi të komunës së Podujevës, ku ka arritur të gjejë dhe të sekuestrojë një revole të tipit EKOL Special, e kalibrit 9 mm.

Bëhet e ditur se ndaj të dyshuarve A. I. 18-vjeçar dhe T. Sh. 20-vjeçar është iniciuar hetim në drejtim të veprës penale “Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës”, dhe të njëjtit janë proceduar më tej.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

arma